Právě je úte 04. čer 2024 21:29:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 151  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 10:14:33 
Offline
člen

Registrován: čtv 31. pro 2015 16:35:51
Příspěvky: 303
swenak: v uživatelském profilu se dají zablokovat uživatelé a jejich příspěvky, kvalita obsahu fóra pak stoupne natolik, že se to tu pak dá v klidu číst. :)

_________________
D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 10:15:41 
Offline
čekatel

Registrován: ned 12. led 2014 09:57:23
Příspěvky: 269
VS: A o tom to je, co vše se stát může a dle toho konat, tedy minimalizovat fatální následky kůvli kravině. Mám za to, že kdyby tobylo vše tak sluníčkové, jak píšeš, tak třeba linkovaný článek o v souladu se zákonem zastřelené spolujezdkyni, která neřídila a neměla možnost ovlivnit chování řidiče, neexistuje.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 10:16:55 
Offline
čekatel

Registrován: ned 12. led 2014 09:57:23
Příspěvky: 269
qoyi píše:
swenak: v uživatelském profilu se dají zablokovat uživatelé a jejich příspěvky, kvalita obsahu fóra pak stoupne natolik, že se to tu pak dá v klidu číst. :)


Tak snad mě moc lidí blokovat nebude ;) Já si rád přečtu i názory těch, které nejsou v souladu s tím, co si myslím já, nezřídka mám málo rozhledu a informací, proto jsou mi i takové diskuze přínosem,


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 13:28:42 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. dub 2012 20:05:59
Příspěvky: 487
VS píše:
Já si představit umím spousty věcí...
Ale misto vymýšlení "co by, kdyby" by bylo dobré se vrátit do reality...a realita je taková že vždy to byla dlouhá honička kde ujižděč byl fetka nebo jiny kriminální živel a moc dobře o nich věděl... První výstřely jdou navíc do vzduchu a ne po autě a předchází tomu více pokusů o zastavení atd...

Souhlas

Nechápu, co je to za módu vymejšlet historky, že si asi nevšiml, proto ujížděl 230 mimo město nebo jel přes kilo v obci...hoši ruku na srdce, ještě jsem neviděl v ČR Vámi uváděnej příklad, kdy by si dotyčnej nevšiml, že ho zastavujou policajti a oni po něm stříleli, možná ani ve světě to nepamatuju, to se může stát maximálně feťákovi, kterej už nebude vnímat svět...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 15:56:19 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Já si myslím, že pronásledování má být ukončeno, pokud je to nebezpečné. Lepší, aby zloděj atd. ujel, než aby to někdo odsral.

Například tohle. Ten závěr honičky je podle mě velmi nebezpečný. Pronásledovaný i policajti tam vletí do parku a prohánějí se tam po chodnících v parku. Lidi stojí na kraji chodník a auta projíždějí těsně okolo nich. Jedou na krev parkem do zatáček kam nevidí. Jsou tam keře atd. za které není vidět. Můžou tam volně běhat malé děti. Pak jezdí po trávníku okolo obytných baráků hned vedle dětského hřiště. Nevidí za roh atd.

Tohle je zvěrstvo z obou stran. Takové pronásledování nemá pokračovat.




Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 16:33:50 
Offline
čekatel

Registrován: ned 12. led 2014 09:57:23
Příspěvky: 269
Ano, to je to, co jsem tím chtěl říct. Možná není možné, aby se stalo, že pronásledovaný neví, že koná něco špatné, že ujíždí a podobně (jak jsem psal, byla to nadsázka). Krom toho, ujíždění neznamená jet 230km/h po dálnici. Já třeba jel po dálnici 80 a divil jsem se, že to policie, která se mě několik krát snažila zastavit , nekvalifikovala jako ujíždění, nespolupráci, nebo tak něco (ač asi tomu pomohlo, že jsem jim přes okno zřval, že tam stát nebudu, protože to nepokládám za bezpečné). Podstatné je, že často je jenom zázrak, že se nic nestalo, kromě toho, že ujíždějící, nebo jeho spolucestující, skončili zraněni, nebo hůř. Určitě to ale nemá nic s tím, jak "profesionálně a s rozumem" policie zasahuje. Tím neříkám, že se má na to kašlat, ani neříkám, jak to mají dělat, sám nevím, co by bylo nejlepší, ale to, co se často děje, mi jako dobré nepřijde.

Ale uznávám, že to je zbytečná diskuze mimo téma :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 16:48:41 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8881
Bydliště: Zlínský kraj
x-tata: a jak oni mají vědět že to je nějaký zloděj kterého mají nechat ujet protože to je bezpečnější a není to nebezpečný ozbrojený pachatel, hledaná osoba, terorista... prostě kdokoliv kdo nesmí ujet protože by to ohrozilo mnohem více lidí než ta honička?
Podle mě by honička když začne měla být ukončena co nejdříve...buď zastavovací pásy, střelba nebo řízený naráz...
Že se zabije ten ujižděč je jen plus...ušetří se peníze za jeho vazbu a vězení atd..
NIKDO NORMÁLNÍ UJÍŽDĚT NEBUDE...rizika každý zná..

To co je na videu v tom parku je jasná ukázka ze honička měla být ukončena dávno předtím než dojeli do parku a ujižděč ohrozil tolik lidí...kdyby ho zastřelili dávno předtím tak by ohrozili max spolujezdce v autě...v autě bude max 5lidí.. v parku bylo 50...100lidí...logicky lepší je ohrozit 5 než 50 a víc...
Se ztrátami se vždycky počítá...

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 17:14:40 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Jak oni mají vědět, že jim odmítl zastavit, protože je to rebel a ne proto, že je to terorista co má v autě zbraně a jede zabíjet?
Nijak. To oni prostě předvídat nemohou. Musí vycházet z informací, které mají.
Myslím, že v 99% případů mají jednu z následujících informací:
1) nezastavil a nic víc neví. Polemizování proč je zbytečné.
2) jde o kradený vůz

Zato průběh honičky vidí na vlastní oči. Měli by porovnávat rizika. Když jedou 80 po parku po chodníku širokým 2m a lidi jim uskakujou z cesty, míjej matky s kočárkama a pohybujou se tam děti, tak už společenská škoda, která by vznikla ujetím zloděje v kradeným autě je podle mě nedůležitá v poměru k riziku, kterému vystavují ty lidi okolo.

Jinak dál s tebou souhlasím, že má být honička ukončena co nejdříve. Já mám pocit, že u nás se tak strašně bojí poškodit svěřená auta, že se prostě snaží toho ujíždějícího uštvat. Jedou za ním tak dlouho, dokud neudělá chybu. To je špatně. Mají do něj třeba narazit, aby ho zastavili co nejdřív. Pokud jim začne projíždět takovou rychlostí zástavbou s civilisty, tak mají pronásledování přerušit. Kolikrát mu třeba zatarasí cestu, ale než vystoupí, tak on je objede atd., protože si stoupnou 5m před něj. Kdyby dojeli až k němu a opřeli to do něj, aby nemohl manévrovat, tak by ho z toho vytáhli dávno..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 17:48:14 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8881
Bydliště: Zlínský kraj
O auta vůbec nejde....Ty klidně můžou rozsekat a dělají i jízdy kde se učí bourat...ale jde o něco úplně jiného-každé použití zbraně, auta atd kdy se pachatel nějak zraní nebo zabije automaticky znamená-dočasne postavení mimo službu a zdlouhavé vyšetřování kde po nich jdou jestli vše udělali jak měli a nemohlo se to vyřešit nezraněnim pachatele(ale o tom se už nikde nepíše s nemluví)
Kamarád nedávno zpacifikoval fetku která si pak stěžovala že to bylo příliš přísné...2 měsíce pak seděl doma než jim GIBS potvrdil že vše bylo OK a fetka si stěžovala zbytečně...
Použití zbraně nebo řízený naráz se řeší ještě dyl a oni jsou pak jakoby ti špatní než se prokáže opak...takže se nediv že se jim do toho moc nechce...na jejich místě by se ti taky nechtělo..

BTW: a právě proto že neví kdo to ujíždí tak se vždy počítá s tou horší variantou a je potřeba ho zastavit..

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: "Piráti" v médiích
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 19:10:49 
Offline
čekatel

Registrován: ned 12. led 2014 09:57:23
Příspěvky: 269
To je snad ještě smutnější, než kdyby šlo "pouze" o blbost a neschopnost. Do toho snad s tím jdou, že v rámci výkonu se dostanou do situací, kdy je díky tomu bude někdy šetřit. To jako budou radši riskovat životy náhodných kolemjdoucích / kolemjedoucích, aby měli větší šanci, že po skončení akce nebudou muset něco vysvětlovat a sedět měsíce doma?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 11. led 2017 22:56:30 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. lis 2011 01:00:00
Příspěvky: 1399
Tak se mi zdá, že někteří zdejší členové fóra jsou opravdu velké naivky.

_________________
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h )
- http://www.youtube.com/watch?v=ijVujGdczfo


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pon 16. led 2017 14:08:21 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8881
Bydliště: Zlínský kraj
Řidič v levém dálničním pruhu „vybrzdil“ auto, pak do něj na couval

http://brno.idnes.cz/agresivni-ridic-da ... pravy_krut

Neskutečný....ten to v hlavě nemůže mít v pořádku..

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pon 16. led 2017 14:23:31 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. kvě 2013 20:05:09
Příspěvky: 501
Bydliště: Praha
Jako vždy klasicky účelově střižené video. Spíše bych se zaměřil na to, co tomu předcházelo...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pon 16. led 2017 16:37:08 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. lis 2011 01:00:00
Příspěvky: 1399
Určitě tomu něco předcházelo, nicméně tím se nikdo zabývat nebude.

_________________
Chceš mít v životě všechno easy? Buď primitiv ...

30.9.2011 2 body ( 60 km/h na 50 km/h )
- http://www.youtube.com/watch?v=ijVujGdczfo


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pon 16. led 2017 16:52:33 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. črc 2012 13:05:29
Příspěvky: 2880
Třeba pan Opel co umí krásně couvat, tak ypřijde s videem...:)

_________________
PII LiveAL4 + Genevo MAX
DOD LS370W


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 151  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz