Právě je úte 19. bře 2024 05:53:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě 2014 19:03:19 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. lis 2010 01:00:00
Příspěvky: 816
Bydliště: Praha
http://www.hoax.cz/hoax/proc-neplatit-pokuty/

Verze 1

Ahoj kamaradi,

vite, ze vubec nemusite platit pokuty za "primerene" rychlou jizdu? Taky jsem se to dozvedela nedavno a reknu Vam, ze me mrzi, ze jsem tem bidakum zelenejm dala peníze za neco na co vubec nemaji ze zakona pravo.

V zakone c.361/2000 o pozemnich komunikacich je sice napsano, ze mame povinnost jezdit v obci 50km/hod., na okresce 90 km/hod. a na dalnici max 130 km/hod..
Jenze kluci zeleni nas muzou pokutovat jen za prestupek. A v prestupkovem zakone c. 200/1990 je prestupek definovan jako prekroceni rychlosti v obci o 30 km/hod a mimo obec o 50 km/hod.

Jojo, to je ta nase legislativa. Takze, když se fakt budete mirnit a v obci pojedete do 79km/hod, na okresce do 119 km/hod a na dalnici do 179 km/hod, tak jim nemusite davat nic a misto penez vyhozenych za pokutu zajit radsi na zmrzku.
Overovala jsem si to u naší pravnicky a je to skutecne tak. Opet zase stat spoleha na to, ze nezname dobre zakony. Jo a kdyby Vam chteli argumentovat tim, ze cela tato vec je osetrena v nejake vyhlasce, tak to klidne mmuze byt, ale zákon je vyhlasce nadrazen. Tak a mají smulu. Ted uz jen pripravit lekarnicky, technicky stav vozidla, aby si rozcileni "nelecili" na necem jinem.

Tak a hura na rychlejsi, ale stále bezpecnou jizdu


Verze 2

Neplaťte pokuty...!

Víte, že vůbec nemusíte platit pokuty za "přiměřeně" rychlou jízdu?
Taky jsem se to dozvěděla nedávno a řeknu Vám, že mě mrzí, že jsem těm bídákům zeleným dala peníze za něco na co vůbec nemají ze zákona právo. V zákoně č.361/2000 o pozemních komunikacích je sice napsáno, že máme povinnost jezdit v obci 50 km/hod., na okresce 90 km/hod. a na dálnici max 130 km/hod.. Jenže kluci zelení nás můžou pokutovat jen za přestupek. A v přestupkovém zákoně č.200/1990 je přestupek definován jako překročeni rychlosti v obci o 30 km/hod a mimo obec o 50 km/hod. Jo jo, to je ta naše legislativa. Takže, když se fakt budete mírnit a v obci pojedete do 79km/hod, na okresce do 119 km/hod a na dálnici do 179 km/hod, tak jim nemusíte dávat nic a místo peněz vyhozených za pokutu zajít radši na zmrzlinu.
Ověřovala jsem si to u naší právničky a je to skutečně tak. Opět zase stát spoléhá na to, že neznáme dobře zákony. Jo a kdyby Vám chtěli argumentovat tím, že celá tato věc je ošetřena v nějaké vyhlášce, tak to klidně může být, ale zákon je vyhlášce nadřazen. Tak a mají smůlu. Teď už jen připravit lékárničky, technický stav vozidla, aby si rozčilení "neléčili" na něčem jiném.Tak a hurá na rychlejší, ale stále bezpečnou jízdu.

_________________
ALP 4
GENEVO PRO 45st


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě 2014 20:30:25 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 561
Bydliště: Prahe vid
pokud na to někdo naletí, dobře mu tak...

_________________
it is not about money... it is about sending a message


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě 2014 21:46:50 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. črc 2012 13:05:29
Příspěvky: 2879
http://hoax.cz/hoax/proc-neplatit-pokuty/

:chuckle

_________________
PII LiveAL4 + Genevo MAX
DOD LS370W


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz