Právě je úte 19. bře 2024 09:57:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 20. led 2015 00:38:45 
Offline
čtenář

Registrován: úte 20. led 2015 00:34:47
Příspěvky: 1
Zdravím

Mám dotaz - jsem úplný lajk v této brandži a prosím o radu vás, znalce.

Bylo mi řečeno, že není cesta, jak se bránit proti autům s radary ( např Passaty ) které měří zezadu. nejsem pirát, jsem jen paranoidní a jsem rád, když vím, že mě měří. Je nějáké zařízení na detekci toho, že se za mě někdo pověsil a měří mně? Ve dne to ohlídat ještě jde, ale večer je viditelnost, navíc se světly, téměř nulová a já nepoznám, zda má auto nějáké úpravy.

Mnohokrát děkuji


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 20. led 2015 11:11:36 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. črc 2007 00:00:00
Příspěvky: 759
Nastuduj:

http://www.antiradary.net/mereni-rychlosti-v-cr-ramer/

http://www.antiradary.net/mereni-rychlosti-v-cr-passat-r36/

_________________
50/90/130, vic ani kdyby trakare padaly!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 20. led 2015 11:50:18 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Jj, jak píše mr.N.

Ale ve zkratce:
v ČR existují A) 3 druhy mobilního měření (=z auta a z místa po dojezdu hlídky) a řekněme B) 3 druhy stacionárního měření (pevné body na místě)

ad A) mobilní měření:
- A1) Mikrovlnné měření = Ramer = mikrovlnné měření v pásmu 34,0 a 34,3 GHz, obrana je pasivní radarový detektor, legální, detekuje vysílanou frekvenci a informuje o ní. Dosah dle podmínek cca 100-500 metrů a je jedno, jestli jede auto za tebou či před tebou či stojí někde bokem (detektor chytá odrazy). Jsou to tzv. bradavice na autech, nověji za maskou, takto vybaveny jsou např. passaty B7 (sedan i kombi, dodávka v roce tuším 2012), obsluhují zejména silnice 1. třídy, dále auta v policejních barvách a různé škodovky - viz databáze

- A2) Laserové měření = LTI, PL3, TruCam a jiné značky = laserové měření z místa, tedy světlo, obrana je pouze aktivní = rušička, nelegální v ČR. Pasivní detektor (výše) sice umí měření diagnostikovat, ale v okamžiku informace o měření jsi již změřen (světlo...). Jsou to známé trojnožky (v čr), kdy hlídka zastaví na místě, vyndá laser a měří (obvykle na 100-400 metrů), sama si změřená auta zastavuje

- A3) Pasivní měření = PolCam, minispeed apod. = jedná se pouze o kameru v autě spojenou s kalibrovaným tachometrem, kdy auto s tímto systémem musí jet chvíli (stačí 2 sekundy) jet za tebou (či před tebou při zadní kameře) a srovnat na tu dobu rychlost. Žádná obrana není kromě znalosti aut, které jsou takto vybaveny a ostražitosti. Jedná se o známě passaty R36 na dálnicích, které dosluhují a jsou nahrazován superby II

ad B) stacionární měření - není otázkou z tohoto tématu

Stačí? Detaily viz odkazy výše

Snl.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 20. led 2015 22:58:40 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
Pro dálnice existuje naprosto spolehlivá ochrana a policie ji nedokáže nijak obelstít. To zařízení je poměrně známé i když málokdo jej dokáže takto využít, jmenuje se tempomat. Stačí na něm nastavit 135km/h (nebo dle značek) a ejhle, policie je naprosto bezradná a ani najíždění na vozidlo zezadu, problikávání řidiče nebo i troubení nepomůže, prostě tempomat je naprosto dokonala ochrana :D

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 20. led 2015 23:50:25 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
tak 135 je trochu opruz, já nastavuji 150 (real 144-145) a taky to stačí, aby mě nechali na pokoji


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 21. led 2015 00:15:50 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
:D a nejlepsi antikoncepce je nem****

Tady je to bohuzel pravda.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz