Právě je úte 19. bře 2024 07:33:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: výběr antiradaru/detektoru radaru
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2016 10:20:14 
Offline
čtenář

Registrován: ned 24. črc 2016 10:11:35
Příspěvky: 4
Kupuju A6 a uvažuji o antiradaru a mám následující dotazy

1) Jaký vybrat a před čím mě ochrání a před čím nikoli - zatím neřešme cenu

Podmínky a dotazy:
Pouze řešení, které je 100% legální
Poze řešení, kdy montáží neztratím záruku u Audi
Auto má hezký interiér, kam je možné antiradar v A6 Avant dát, aby nerušil hezký interiér nebo ho rušil co možná nejméně.
Pokud se rozhodnu jen pro přenosný, tak takový, ke kterému nepovede kabel prostředkem auta, ale bude nabíjecí/na baterky
Jaké jsou praktické i cenové rozdíly mezi jednotlivými modely?
Před čím mě antiradar neochrání?
Je třeba, abych na něj viděl?

Předem díky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výběr antiradaru/detektoru radaru
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2016 10:53:38 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Nejlepší bude zajet za prodejcem a domluvit se na místě, řešení je spousta od 10 000,- do 100 000,- :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výběr antiradaru/detektoru radaru
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2016 11:00:22 
Offline
čtenář

Registrován: ned 24. črc 2016 10:11:35
Příspěvky: 4
snail píše:
Nejlepší bude zajet za prodejcem a domluvit se na místě, řešení je spousta od 10 000,- do 100 000,- :)


To jistě, ale nejdřív by bylo dobré vědět co chci. Každý prodejce mi bude říkat, že to jeho je nejlepší....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výběr antiradaru/detektoru radaru
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2016 13:47:24 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. říj 2006 01:00:00
Příspěvky: 5050
Bydliště: Praha
Nejdříve si je potřeba ujasnit, co vlastně chci - 100% legální = legální v ČR, nebo i v zahraničí? Pokud pouze v ČR, uvědomuji si, že mám vyřešenou pouze 1/2 problému a defacto minimum MP, která používá z velké části lasery? Chci zařízení, které mě upozorní i na úseková měření, anebo si pěstuji vlastní databázi a nepotřebuji varování na úsekáče?
Pokud legální i v zahraničí, tak můžeš mít pouze přenosku, kterou před cestou do auslandu odstraním. Má A6 pokovené sklo? Pokud ano, přenoska nebude fungovat. Je napojení na elektroinstalaci vozu v pojistkové skříni zásah do vozu, který ruší záruku? Pokud se domníváš, že ano, můžeš použít pouze přenosku se zapojením do cigaretového zapalovače.

Problém je mnohem složitější, než se na první pohled zdá a proto bych začal samostudiem o principech a praxi měření v ČR a v auslandu a pak, pokud mi bude něco nejisté, se zeptal znova :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výběr antiradaru/detektoru radaru
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2016 14:13:16 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8877
Bydliště: Zlínský kraj
Homologované zařízení u kterého není problém se zárukou, ochrání před radary a úsekovkami a není problém ho legalizovat i v zahraničí je jedině Protector...navíc v interiéru ani exterieru nebude nic vidět, poznat na voze a vše ti řekne česky...

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výběr antiradaru/detektoru radaru
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2016 15:09:00 
Offline
čtenář

Registrován: ned 24. črc 2016 10:11:35
Příspěvky: 4
snail píše:
Nejdříve si je potřeba ujasnit, co vlastně chci - 100% legální = legální v ČR, nebo i v zahraničí? Pokud pouze v ČR, uvědomuji si, že mám vyřešenou pouze 1/2 problému a defacto minimum MP, která používá z velké části lasery? Chci zařízení, které mě upozorní i na úseková měření, anebo si pěstuji vlastní databázi a nepotřebuji varování na úsekáče?
Pokud legální i v zahraničí, tak můžeš mít pouze přenosku, kterou před cestou do auslandu odstraním. Má A6 pokovené sklo? Pokud ano, přenoska nebude fungovat. Je napojení na elektroinstalaci vozu v pojistkové skříni zásah do vozu, který ruší záruku? Pokud se domníváš, že ano, můžeš použít pouze přenosku se zapojením do cigaretového zapalovače.

Problém je mnohem složitější, než se na první pohled zdá a proto bych začal samostudiem o principech a praxi měření v ČR a v auslandu a pak, pokud mi bude něco nejisté, se zeptal znova :)


Legální VČR
Lasery MP to nepokryje?
Chci, aby mě to upozornilo na úsekáče,
Doufám, že napojení na elektroinstalaci není zásah, který ruší záruku.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výběr antiradaru/detektoru radaru
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2016 15:12:44 
Offline
čtenář

Registrován: ned 24. črc 2016 10:11:35
Příspěvky: 4
VS píše:
Homologované zařízení u kterého není problém se zárukou, ochrání před radary a úsekovkami a není problém ho legalizovat i v zahraničí je jedině Protector...navíc v interiéru ani exterieru nebude nic vidět, poznat na voze a vše ti řekne česky...


A jsme přesně u toho problému, kdy prodejce říká, že mě to ochrání před vším, což mi pravděpodobně řekne i jiný prodejce o svém výrobku a otázka je, jk se v tom vyznat.

Jak mě to ochrání před laserem?
Jak mě to ochrání před radiofrekvenčním měřením?
Je to jen vpředu pod maskou nebo i vzadu?
Kde to je schováno uvnitř vozu?na co se mám zeptat konkurence, která také tvrdí, že je nejlepší?
Jaké jsou reálné rozdíly?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výběr antiradaru/detektoru radaru
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2016 20:31:36 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Jak bylo řečeno, tak se nejdřív musíš zorientovat v problematice, jinak nebudeš ani z rad vědět, co je pro tebe lepší.

Měl by sis ujasnit co je to radar a co je to antiradar, protože za obojím se skrývá několik zařízení, přitom skutečným radarem je jen jedno z několika zařízení a to co tady většina lidí nazývá antiradar je ve skutečnosti jen detektor a nikoliv zařízení, které by bylo "anti".

"Radary" mohou měřit za jízdy, nebo z místa, přičemž mohou být přenosné, nebo na pevno zabudované.

Podle principu měření pak:
Mikrovlnné radary (Ramer, Multanova atd.) - jediné zařízení, které je skutečně radarem (doplerovým) - mohou být namontované na autě a mohou měřit i za jízdy, ale stejně tak mohou být v provedení trojnožka, nebo v budce. Měří na vzdálenost max 60m. Ochrana je radarový detektor pevně zastavěný, nebo "přenoska", který varuje před radarem s předstihem cca několik set metrů. Detektory jsou u nás legální, ale ve většině EU NE.

Lasery (LTI, Prolaser..) - u nás jen v provedení trojnožka a měří jen z místa na vzdálenost max cca 400 metrů. Vysílají paprsek jen po dobu měření, což je pod 1s, takže nelze detekovat včas. Zde není legální ochrana asi nikde v EU a právní problematika je v šedé zóně.

Pasivní srovnávací metoda (Gesig, Polcam) - už z principu měří jen za jízdy. Kamera na policejním voze jen natáčí automobil před sebou, nebo za sebou, přičemž do obrazu je vkládána rychlost POLICEJNÍHO vozu a takový záběr je pak brán jako důkaz ve smyslu - když jeli policajti 163 za nějakým autem, tak to logicky muselo jet taky 163. Tomuto lze předejít jen sledováním typických aut (Passat, Superb, Octavia) s podezřelým způsobem jízdy.

Pasivní stacionární měřiče - Indukční smyčky, piezoelektrické kabely, úsekovky. První dva jmenované způsoby mají čidla ve vozovce a autu změří rychlost tím, že přes ně přejede. Pak už jsou tam jen kamery na sloupu k zdokumentování. U úsekovky pak jde o průměrnou rychlost mezi párem kamer. Tyto systémy lze ošetřit databází a porovnáváním s aktuální polohou z GPS. U nás legální, ale v některých zemích EU je i toho zakázané a nesmíte mít ani body zájmu v navigaci.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výběr antiradaru/detektoru radaru
PříspěvekNapsal: pon 25. črc 2016 00:03:30 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8877
Bydliště: Zlínský kraj
Mirek: Otázkou je kolik do toho chceš dát... podle toho se dá doporučit ochrana...
Je zbytečné např řešit toho Protectora který podle mě splňuje všechny tvé požadavky jak na legálnost, kompletní ochranu i před lasery(podle verze a při správném použití) a neviditelnou instalaci a díky homologaci nijak neztratíš záruku.....ale cenově to je od 40tis nahoru.

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výběr antiradaru/detektoru radaru
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2016 16:11:29 
Offline
čekatel

Registrován: úte 18. bře 2014 14:25:53
Příspěvky: 185
M-ko + ALP = vyreseno

_________________
Beltronics STi-R Plus M-Edition: 20.43


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výběr antiradaru/detektoru radaru
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2016 17:23:37 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. dub 2011 00:00:00
Příspěvky: 8877
Bydliště: Zlínský kraj
A jak mu M-ko + ALP vyřeší v CZ oblíbené úsekovky,stacionáry a kamery na červenou?? Ta DB od Belscortu je absolutně nepoužitelná!

_________________
:star PROTECTOR II 950Mcz AL PRIORITY :star
*** Genevo One S ***

TrueCam A6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz