Právě je úte 19. bře 2024 06:01:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zabavení detektoru na hranicích
PříspěvekNapsal: úte 24. črc 2007 11:37:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 30
Můj tatík, má řadu let již starý Bel 645. Je to jebka, která furt řve, nicméně od několika pokut ho to již zachránilo. Včera jel odvézt známé do Německa přes Cínovec a samozřejmě úplně zapoměl detektor sundat. Ačkoliv byl vypnutý, gestapák jakmile ho zmerčil, málem započal 3. světovou :roll: Okamžitě mu ho zabavil, okamžitě sepsat protokol, udělit pokutu cca 90 Eur atd. Táty se tam zastal jeden český Policajt a ani to nepomohlo. Táta argumentoval tí, že nejenže přístroj byl vypnutý, ale hlavně tím, že ještě nepřekročil státní hranici, že je ještě v ČR, kde jsou detektory povoleny. Jenže gestapák mu s úsměvem v pihatém ksichtu odpověděl, že celá celnice se nachází již dávno na německém území, takže má smůlu :shock: Chytrej jak Palckej, arogantní úplně neskutečně. Českej poli? pak tátovi řekl, že oni jsou tam vlastně k ničemu, že všemu velej germáni a v podstatě si dělají co chtějí, že by z toho blil :shock:

Takže milej stařičkej detektor, odeslali někam na expertýzu a do tří měsíců má přijít nějaký dopis a asi ta pokuta.

Co nechápu je to, jak můžu bejt v německu, tím pádem ztratit vežkerá práva platící na území ČR, když legálně přijedu k hraničnímu přechodu, a zůstanu na české straně? To přeci není ani možné? :|x :|x :|x

_________________
Valentine One FW 3.862
Antilaser Dual
TomTom Go 510 +POI
Zatmavená skla
Víc ž proti těm parchantům snad nelze...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc 2007 11:57:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 30
Jo a na dotaz, jestli taky tak hlídá a kontroluje jeho spoluobčany, kteří nám zasírají republiku německým odpadem, čuměl jak péro a něco vztekle prskal. Ksindl všech ksindlů :|x

_________________
Valentine One FW 3.862
Antilaser Dual
TomTom Go 510 +POI
Zatmavená skla
Víc ž proti těm parchantům snad nelze...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc 2007 14:47:00 
Tady se hodí parafráze jednoho krásného bonmotu ing. Milože Zemana na otázku, jestli je Jásir Arafat terorista: když se někdo narodí jako kachna, vypadá jako kachna a chodí jako kachna, tak to musí být kachna!
Čili maj germáni ještě stále něco s gestapáckým chováním?? Když se někdo narodí... :lol:


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc 2007 18:02:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 2191
Bydliště: Praha
Chce to se obrátit na právníka, Němci nemají zabavení detektoru podloženo zákonem - někde jsem tohle četl, bohužel ž neznám zdroj.

_________________
V1 + Genevo Max


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc 2007 20:39:00 
cca 3 roky nazpět se mi stala podobná věc.
Němka zřejmě zahlídla otisky od přísavek, ?la najisto do odkládací přihrádky kde jsem měl 980. Tu mi zabavila, sepsala protokol a po asi 90 min. zdržení jsem pokračoval.

Nazpátek opět asi hodina papírování, přístroj mi vrátili a teda žádná pokuta.

Teď když má každý druhý auto navigaci ž nebudou přísavky tak podeřelý, každopádně když ž detektor vezete, je lepší ho hodit někam pod sedadlo.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zabavení detektoru na hranicích
PříspěvekNapsal: stř 31. říj 2007 13:51:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
Včera se mi stalo skoro to samý. Vjel jsem v Petrovicích na celnici (bohužel dtto, tedy cca 56 km na Německém území) s 945 za předním sklem. Úplně jsem na ni zapomněl, mám ji za navigací a tak z pohledu řidiče skoro není vidět. Fažouni si ale vžimli okamžitě a řvali jak paviáni. Okamžitě jsem to schoval pod sedadlo, ale odstavili mě a rozvrtali celé auto, tak jsem jim ho radži vydal. Posadili mě na 3 hodiny na chodbu, kde jsem nesměl ani zvednout zadek z dřevěné ?idle, jinak okamžitě zase řvali. Čekal jsem na příjezd policajtů a bagounů a pak mě dali podepsat papír, že jsem spáchal trestný čin (přestupky snad ani neznají) Radarwarngerät in Fahrzeug podle § 23 Abs, Ib. § 43 8LVO. Zaplatil jsem 75? pokutu a 25? administrativní poplatek a nakonec mě dali podepsat, že jim detektor odevzdávám k likvidaci. To ž jsem vyskočil a začal řvát zase já, že ž tam jsem 3,5 hodiny, posádka mrzne v autě, že neumím německy, že nemám české protokoly a překladatele a že mi ho nemůžou odebrat. Oni že můžou cokoliv, i mě odsoudit a na 14 dnů zavřít na nucené práce. Tak jsem to zkusil obráceně, že těch 100? je moje skoro týdenní výplata a že detektor za 900? je dvouměsíční plat a zda si ho cestou zpět nemůžu vyzvednout. ?li volat šfa a že prý neexistuje, že se musí zlikvidovat. Po půlhodinové diskuzi o lidských právech, přístupu k cizincům v Německu, přístupnosti německého paragrafu a přístupu jiných států mě detektor nechali u českých policajtů. Ti byli fajn, tvářili se kamarádsky, ale jasně říkali, že fažouni jsou buzeranti a tak. Prý je to tam minimálně 4x do měsíce, vždy buď detektor požlou na zničení nebo do Drážďan do institutu na expertízu zda to neruží radary a stejně to pak nakonec nevrátí. Jsem snad prý úplně první v Německu komu ho takto vrátili. No nic, uvidíme co ještě přijde od soudu...

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2007 08:33:00 
Offline
člen

Registrován: pát 08. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 366
Bydliště: Zlínský kraj
Tak tomu říkám masakr!!!!!!!!!!!!!! :shock: Tak to jsi budu dávat zatraceně majzla.

_________________
:-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2007 22:56:00 
Offline
člen
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. čer 2007 00:00:00
Příspěvky: 443
Bydliště: KV
Já provokatér bych si tam za sklo hodil nějakou maketu, nebo nejakej starej vykuchanej detektor, předělanej na tabatěrku... By se z toho pak asi pos..li. A mě by zastřelili na místě za výsměch gestapu. :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zabavení detektoru na hranicích
PříspěvekNapsal: stř 28. lis 2007 22:18:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
Tak dneska konečně dorazil z Pirny Bußgeldbescheid a tak mám konečně jistotu, že jim těch 100? stačilo. Doplatek nechtějí a tím je to uzavřené. Uf!
Vynahradil jsem si to ale jinak - zrovna včera jsem nějak přehlédl značku zákaz předjíždění a dostal jsem lidovku - 20,- ?. Bacha, normální sazba je 45,-, nemluvě o kamiónu s velkým návěsem :lol:

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. bře 2010 22:40:00 
Offline
moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 6232
Bydliště: Praha
Opakovaně stojí hned za Rozvadovem na německém území dvě auta na nájezdu, která za tmy svítí řidičům potkávacími světly do obličeje - předpokládám, že místní republiková policie kontroluje dalekohledem přijíždějící auta - takže netelefonovat, připoutat, detektory z okna a dodržovat 100km/h, která za hranicema kousek platí. Je to tady Loc: 49°38'28.576"N, 12°31'8.028"E - mají tam pěknou točnu.

_________________
Podporuji férový elektronický boj!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. črc 2011 18:18:00 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Ahoj lidi.

Chystam se na dovolenou do chorvatska. Nevite jak je to s legalnosti detektoru a AL na trase? Jaka je situace na slovensku vim, ale jak je to v rakousku, slovinsku a chorvatsku?

Valentina muzu proste nechat doma, ale jde me predevsim o to, jestli vyndavat AL8.

Diky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. črc 2011 19:48:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
Rakousko je relativně v klidu, po trase asi 6 pevných radarů, jedeš z 99% po dálnici a pokud nepojedeš vyloženě jako dobytek, nic ti nehrozí. V tunelu ve Vídni a na Zöbernu jsou úseková měření, ale Rakušani to nejspíš ani nevyhodnocují, ale radši ty 2 krátké úseky zpomalím, zejména když na to upozorňují na začátku i na konci cedulemi. Radary na autech nemají, na 2 místech občas pod kopcem stojí s laserem. Podle platných zákonů ti mohou teoreticky dát pokutu za vysokou rychlost i bez radaru, tedy na základě odhadu...

Slovinci mají po trase (podle toho kudy chceš jet) pár pevných radarů, na které vždy upozorňují cedulí. Vesměs pod kopcem nebo před či v tunelu. Větší problém je tam s dálniční známkou, je relativně drahá a dálnice každoročně přibývají a je čímdál větší kumšt je objet. Na platidlech tedy hlídají dálniční známky. Mimo dálnici občas postávají s lasery, jinak četníci tam vesměs mají Škodovky, ale i další auta. Na dálnici téměř neotravují.

Chorvati zlobí s laserovými fotopuškami vesměs v obcích, na dálnicích minimálně. Nevím jak letos, ale většinou jsou tam dálnice přicpané, tak velká rychlost nehrozí.

Takže jakýkoliv přístroj je téměř zbytečný...

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. črc 2011 21:01:00 
Offline
guru
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě 2008 00:00:00
Příspěvky: 4503
Mno ja spis planuju jet slusne. Dotaz je spis na legalnost AL. Premyslim, ze radsi sundam cidla.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. črc 2011 01:45:00 
Offline
štamgast
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. úno 2007 01:00:00
Příspěvky: 1598
Bydliště: Bezdomovec
Klídek, dal jsem si párset km po DE, I, CH se zaplým AL a v pohodě ;)

_________________
Vše, co píšu, jsou výmysly, které se nezakládají na pravdě.

Protected by Protector 950M CZ + AL Priority

F*CK THE STRICT LIABILITY


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. črc 2011 07:25:00 
Offline
nováček

Registrován: stř 25. říj 2006 00:00:00
Příspěvky: 39
Pokud z toho dělali aféru v Pardubicích a zabavovali auto, tak jak se asi chovají tam, kde je to trestný čin vůbec převážet... No nevím, pokud chceš fakt jet "slušně", možná bych to radši odpojil z proudu, lze předpokládat, že narazíš na vola co to zná...

_________________
BMW 530D Touring
BEL 945CZ, HTC Kaiser TomTom, ...
Stav bodového konta: 11: 5 aktivní četníci v Hradci Královém, 5 MÚ Kolín a 1 aktivní Cizinecká Znojmo. I když teď už snad o 4 méně :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz